The world of Fashion Blog

Branża modowa jest niezwykle wymagająca. Zaczyna się od podstaw i powoli pnie ku górze. Jeżeli interesuje Cię praca w branży modowej, to musisz przygotować się na wiele wzlotów i upadków. Mimo to, branża modowa jest bardzo pociągająca. Może to przez tajemniczość zawodu, a może przez niesamowite efekty końcowe. Jak szukać pracy w branży modowej?


Staże i praktyki

Większość pracowników branży modowej zaczynała od staży i praktyk. To najlepsza możliwość na rozwój i zdobycie doświadczenia. Tutaj jednak musisz się nastawić, że początki będą trudne i mało płatne. Jednak nie warto się zrażać. Praktyki odbyte np. w magazynie modowym pozwolą nam zobaczyć jak wygląda praca od środka i zweryfikować, czy na pewno właśnie w tej branży dobrze się czujemy. W dodatku poznamy ludzi ze środowisk, a to otwiera nam furtkę nieskończonych możliwości.


Zacznij od podstaw

Marzysz o pracy w topowych magazynach modowych? A może jako stylista lub projektant? Nie ważne, którą ścieżkę wybierzesz - poszukiwania musisz zacząć od podstaw. Tak samo naukę. Dlatego nie zrażaj się, jeżeli nie od razu znajdziesz swoją pracę marzeń. Żeby zajść na wysokie stanowisko musisz bardzo dobrze poznać podstawy. Jak to zrobić?


Jeżeli marzy Ci się praca stylisty, to poszukiwania zacznij od pracy jako sprzedawca w sklepie odzieżowym, biżuterii lub dodatków. Na początek wybieraj małe sklepy i butiki, w których sprzedawca jest także doradcą dla klientów. Tym sposobem będziesz mieć styczność z modą i stylizacją na co dzień. Z czasem może nawet zaczniesz wybierać stylizacje dla manekinów sklepowych, a stąd już prostsza droga ku ważniejszym stanowiskom. Jak szukać takiej pracy? Masz dwie opcje. Jedna to składanie CV osobiście w wybranych sklepach lub butikach, które Cię interesują. Druga, nieco mniej czasochłonna, to szukanie pracy online. Wpisz w wyszukiwarkę praca w modzie - w ciągu kilku sekund wyświetli Ci się cała masa ofert. Warto także szukać pracy na stronach, specjalnie do tego przeznaczonych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zamieszczone ogłoszenia są sprawdzone.


Wybierz konkretny zawód

Branża modowa to szeroko rozumiane pojęcie. Kryją się pod nim projektanci, styliści, fotografowie, graficy, dziennikarze i wiele więcej. Dlatego samo sformułowanie “praca w branży modowej” jest bardzo ogólne. W pierwszej kolejności musisz odpowiedzieć sobie na pytanie “kim chciałbym być?”. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to wcale nie jest łatwe zadanie. Dlatego właśnie dobrym pomysłem jest podejmowanie staży oraz praktyk. Najczęściej trwają one około trzech miesięcy i w tym czasie jesteś w stanie zweryfikować, czy dany zawód Ci odpowiada.


Alicja Olszewska 
+48 537276239 – wyłącznie - WhatsApp 

www.trendy-island.com

https://twitter.com/island_trendy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093314450094

https://www.tiktok.com/@ttrendyisland?lang=pl-PL

https://www.instagram.com/ttrendyisland/

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

 

#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa, Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa , Ile zarabia fotomodelka w Polsce, Fotomodeling, Ile zarabia model w USA, Ile zarabia model na wybiegu, Ile zarabia model męski, Na czym polega praca w modelingu, Ile zarabia modelką w Paryżu, Casting do modelingu, Zdjęcia do portfolio modela, Maxmodels portfolio, Początkujące fotomodelki, Agencja fotomodelek, Agencje modelingowe, Fotograf portfolio, Fotomodelki Galeria, Sesja do portfolio Poznań, Fotomodelka (praca), Reklamowanie ubrań praca, Jak zostać modelką sieciówek, Fotomodelka casting, Jak zostać modelką bielizny, Praca , dla fotografa amatora, Agencja szuka fotografa, Praca dla fotografa Warszawa, Praca dla fotografa Kraków, Fotograf praca zdalna, Zlecenia dla fotografa, Praca dla fotografa śląsk, Wyszukiwarka fotomodelek, szukam pracy modelki , agencja modeli, agencja modelek , agencja modelingowa , agencje modelingowe , agencje fotomodelingowe , baza modelek , agencja modelingu , agencja modeli męskich , modelki agencja , agencja dla modeli , kasting , kastingi , Casting , Castingi , modeling agency , Модельное агентство , мадэльнае агенцтва , 模特经纪公司 , agence de mannequins , agentie de modele , modellik ajansı , модельне агентство #modelingagency #Модельноеагентство #мадэльнаеагенцтва #模特经纪公司 #agencedemannequins #agentiedemodele #modellikajansı #модельнеагентство , model job , модельная работа , model iş , Modeller için döküm , Кастинг для моделей , Casting for models


Close Zoom