The world of Fashion Blog

Uważasz, że masz predyspozycje fizyczne i osobowościowe, aby być modelką/modelem i szukasz właśnie dla siebie agencji, która zadba o Twoją karierę? A może wypatrzył Cię scout szukający nowych twarzy i zastanawiasz się nad podpisaniem pierwszego w życiu kontraktu? Niezależnie od tego, czy sama/sam chcesz zrobić pierwszy krok, czy ekspert zaczepia Cię na ulicy i przekonuje, że masz wszelkie walory, aby zostać gwiazdą modelingu, zanim podejmiesz ostateczny krok i formalnie zwiążesz się z konkretną firmą, sprawdź, czym należy się kierować przy wyborze agencji, która będzie Cię reprezentować!


1. Nie ufaj „scoutom", których adresy mailowe nie są profesjonalne, np. nie zawierają w sobie nazwy agencji. To mały szczegół, ale może dużo powiedzieć o wiarygodności takiej osoby lub agencji.


2. Nie przesyłaj swoich polaroidów niesprawdzonym scoutom.


3. Pamiętaj, że castingi są bezpłatne. Jeżeli agencja żąda od Ciebie pieniędzy na poświęcony czas, źle trafiłaś/trafiłeś.


4. Nie daj się nabrać na wszelkiego rodzaju „szkoły modelingu”, „nauki chodzenia i pozowania” itp. Wiele agencji proponuje takie szkolenia w wysokich cenach, a tak naprawdę obowiązkiem agencji jest nauczenie swoich nowych podopiecznych podstaw teoretycznych, jak i praktycznych związanych z chodzeniem, prezentacją czy wiedzą na temat funkcjonowania świata modelingu.

5. Wypytaj, jaki pomysł na pokierowanie Twoją karierą ma dana agencja i sprawdź, z kim współpracuje. Agencje, które są długo na rynku i mogą pochwalić się cennym doświadczeniem, współpracują z zagranicznymi agencjami, magazynami, firmami produkcyjnymi i casting directorami na całym świecie. Każda z nowych twarzy jest inna, ma inną figurę, inne predyspozycje. Przykładowo, nie każda osoba będzie mogła odnieść sukces w Mediolanie, będzie pasować na rynek azjatycki lub wpisze się w kanon rynku paryskiego. Dobra agencja od razu jest w stanie określić takie kwestie.

6. Idź na casting i sprawdź się. Zazwyczaj w agencjach nie trzeba się umawiać na takie spotkanie – można po prostu przyjść „z ulicy” lub wcześniej wysłać zgłoszenie przez Internet i czekać na odpowiedź. Na casting przyjdź bez makijażu, w ubraniu podkreślającym sylwetkę – czarne rurki, top i marynarka zawsze zdają egzamin. Zabierz też ze sobą szpilki, dwuczęściowy kostium kąpielowy i gumkę do związania włosów (w przypadku kobiet).


7. Wygoogluj agencję. Odwiedź jej stronę internetową, Facebook, Instagram, poczytaj opinie w sieci. Sprawdź, jakie modelki/jacy modele są reprezentowane/reprezentowani przez daną firmę, jakie są ich osiągnięcia. Portfolio modeli to portfolio agencji.


8. Podczas researchu zwróć szczególną uwagę na sposób, w jaki agencja promuje swoich modeli w social mediach. Obecnie Instagram to podstawa w budowaniu kariery w modelingu, dlatego sprawdź, czy dana agencja promuje na swoich profilach tylko topowe nazwiska, czy chwali się również swoimi nowymi twarzami, ich pierwszymi osiągnięciami i kolejnymi krokami w budowaniu kariery. Jeżeli widzisz, że agencja wiele czasu poświęca na promocję swoich świeżynek (i ma się w tym temacie czym chwalić!), to dobry znak.

9. Nie daj sobie zamydlić oczu obietnicami szybkiej kariery. Zanim new face zacznie pracować, musi minąć trochę czasu. Trzeba zbudować portfolio, tzw. książkę, która pokaże spektrum Twoich możliwości. Jeżeli agencja przekonuje, że w 3 miesiące od podpisania umowy, będziesz gwiazdą, nie wierz!  


10. Pamiętaj, że umowa jest bardzo ważna. Przeczytaj ją na spokojnie kilka razy. Jeśli czegoś nie rozumiesz, dopytaj i proś o wyjaśnienie, a jak coś Cię niepokoi, powiedz o tym. Uważaj na propozycję: jak podpiszesz w tej chwili umowę, zrobimy Ci za darmo testy”. Nigdy się na to nie zgadzaj się! Umowy nie można podpisywać na szybko, tu i teraz – taka „oferta” powinna wzbudzić Twoje wątpliwości co do zapisów w umowie.


11. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób agencja wypowiada się o konkurencji. Niestety częstą praktyką jest oczernianie się nawzajem agencji, żeby pokazać, że jest się lepszym od innych. Tymczasem dobra agencja nie musi się porównywać do innych i udowadniać swojej wyższości, ponieważ jej osiągnięcia mówią same za siebie. Ponadto, szacunek do siebie nawzajem w branży świadczy o braku kompleksów i pozytywnej atmosferze wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy.


Alicja Olszewska 
+48 537276239 – wyłącznie - WhatsApp 

www.trendy-island.com

https://twitter.com/island_trendy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093314450094

https://www.tiktok.com/@ttrendyisland?lang=pl-PL

https://www.instagram.com/ttrendyisland/

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

 

#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa, Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa , Ile zarabia fotomodelka w Polsce, Fotomodeling, Ile zarabia model w USA, Ile zarabia model na wybiegu, Ile zarabia model męski, Na czym polega praca w modelingu, Ile zarabia modelką w Paryżu, Casting do modelingu, Zdjęcia do portfolio modela, Maxmodels portfolio, Początkujące fotomodelki, Agencja fotomodelek, Agencje modelingowe, Fotograf portfolio, Fotomodelki Galeria, Sesja do portfolio Poznań, Fotomodelka (praca), Reklamowanie ubrań praca, Jak zostać modelką sieciówek, Fotomodelka casting, Jak zostać modelką bielizny, Praca , dla fotografa amatora, Agencja szuka fotografa, Praca dla fotografa Warszawa, Praca dla fotografa Kraków, Fotograf praca zdalna, Zlecenia dla fotografa, Praca dla fotografa śląsk, Wyszukiwarka fotomodelek, szukam pracy modelki , agencja modeli, agencja modelek , agencja modelingowa , agencje modelingowe , agencje fotomodelingowe , baza modelek , agencja modelingu , agencja modeli męskich , modelki agencja , agencja dla modeli , kasting , kastingi , Casting , Castingi , modeling agency , Модельное агентство , мадэльнае агенцтва , 模特经纪公司 , agence de mannequins , agentie de modele , modellik ajansı , модельне агентство #modelingagency #Модельноеагентство #мадэльнаеагенцтва #模特经纪公司 #agencedemannequins #agentiedemodele #modellikajansı #модельнеагентство , model job , модельная работа , model iş , Modeller için döküm , Кастинг для моделей , Casting for models

Close Zoom