The world of Fashion Blog

Gwiazdy potrafią dostać za rolę naprawdę duże pieniądze. Kilkadziesiąt tysięcy za wcielenie się w konkretną postać na srebrnym ekranie, to dziś norma. Zwłaszcza, że współczesne seriale są przepustką do tego, żeby zostać celebrytą. Serialowa gwiazdka pojawia się na okładkach pism, zaczyna grać w reklamach, bierze udział w rozrywkowych programach telewizyjnych... Nawet jeśli nigdy nie wystąpi w dobrym filmie i za kilka lat wszyscy o niej zapomną, będzie miała swoje pięć minut, które pozwoli jej zarobić masę pieniędzy...


Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób pragnie zagrać w serialu. Okazuje się jednak, że zadebiutowanie w telewizji wcale nie graniczy z cudem. Niezbędna jest tutaj przebojowość, odwaga i cierpliwość, bo rola sama do ciebie nie przyjdzie. Od czego zacząć poszukiwania? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że skończenie szkoły aktorskiej nie jest konieczne. Zwłaszcza, że do seriali potrzeba ludzi w każdym wieku, a trudno od nastolatki wymagać dyplomu szkoły teatralnej. Kasia Cichopek skończyła psychologię, Julia Kamińska wciąż zgłębia germanistykę, a Kaja Paschalska gra w serialu od 11 roku życia...


Do tzw. niezawodowych aktorek, czyli takich, które nie mają dyplomu szkoły teatralnej, należą jeszcze m.in. Renata Gabryjelska, Joanna Jabłczyńska, Małgorzata Teodorska, Weronika Rosati, Patrycja Kazadi, Violetta Kołakowska czy Małgorzata Kosik. I wszystkim udało się wkręcić do telewizji. Na pewno jednak nie zaszkodzi popracowanie nad dykcją, warto również pomyśleć o przyłączeniu się do kółka teatralnego, jeśli takie działa w twojej szkole. Wyjdzie ci to tylko na dobre. 


Jeśli marzysz o roli w serialu, musisz być przygotowana na chodzenie od castingu na casting. Najwięcej odbywa się, co jasne, w Warszawie. Codziennie masz możliwość zaprezentowania się przed fachowcami, którzy stale potrzebują nowych twarzy. A potrzebni są wszyscy – ładni, przeciętni, grubi, chudzi, wysocy, szczupli, piegowaci, w okularach, z wąskimi czy pełnymi ustami. Wygląd nie jest najważniejszy – liczy się charyzma i predyspozycje. Informacje o castingach możesz znaleźć w lokalnej prasie lub w internecie. Koniecznie dodaj do zakładek stronę www.gumtree.pl, gdzie w dziale Praca: media/reklama/freelance co kilka godzin pojawiają się informacje o castingach dla osób, które chcą zagrać w serialu. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie przygody z serialem od statystowania. Statyści byli, są i będą potrzebni. I jest oczywiste, że na samym początku o wiele łatwiej jest zostać statystą. W ten sposób poznajesz sposoby pracy na planie, zaczynasz nabierać obycia z kamerą, czujesz się swobodnie – to wszystko działa na twoją korzyść na każdym kolejnym castingu. A co jest szalenie ważne w tym fachu, poznajesz ważnych ludzi i wyrabiasz sobie kontakty. Jest wiele osób, które zaczynały od statystowania, a potem dostały w serialu swoją pierwszą poważną rolę.  


Internet może okazać się twoją kopalnią informacji dotyczącą aktualnych castingów. Śledź popularne strony dotyczące showbiznesu, bo to na nich najczęściej ukazują się informacje dotyczące naborów do seriali. Często organizowane są również różne konkursy, w których nagrodą jest rola epizodyczna w serialu. I niech nie zmyli cię słowo epizodyczna – taka miała być rola Mariolki, czyli Agnieszki Dygant w popularnym serialu „Na dobre i na złe”, która tak bardzo przypadła widzom do gustu, że na ich życzenie stała się jedną z głównych bohaterek, a sama aktorka rozpoczęła karierę.  


Możesz również wypełnić formularz na stronie agencji, która szuka aktorek i aktorów do seriali, reklam i filmów. Potem zostaniesz zaproszona na casting, podczas którego zostaniesz sfotografowana i będziesz musiała zaprezentować się przed kamerą. Agencją tego typu jest STARS Impresariat, która reprezentuje m.in. popularną aktorkę serialową Katarzynę Zielińską czy aktora Konrada Bugaja (grał m.in. w „Niani”, „Plebani” czy „Pitbullu”). Co ważne, za zgłoszenie się do agencji nic nie płacisz. A zyskać możesz bardzo dużo.  


Choć ten sposób może okazać ci się „pójściem na łatwiznę”, nie bój się korzystać ze znajomości, jeśli takie masz. Ale chodzi raczej o dobrze poinformowanych przyjaciół, a nie o sławnego reżysera, który na kiwnięcie palcem zaproponuje ci główną rolę w serialu. Jeśli masz znajomych, którzy wiedzą, gdzie i kiedy odbywają się castingi, konkursy itp., dopytuj i wykorzystuj w praktyce zdobytą wiedzę. Może się poza tym okazać, że znajomy znajomego, który jest przyjacielem twojego przyjaciela zna kogoś, kto zna człowieka, który kręci się przy tworzeniu seriali. Jeśli twój upór zrobi na kimś wrażenie na tyle, że będzie chciał ci pomóc, wykorzystaj tę szansę!  

Alicja Olszewska 
+48 537276239 – wył
ącznie - WhatsApp 

www.trendy-island.com

https://twitter.com/island_trendy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093314450094

https://www.tiktok.com/@ttrendyisland?lang=pl-PL

https://www.instagram.com/ttrendyisland/

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

 

#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa, Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa , Ile zarabia fotomodelka w Polsce, Fotomodeling, Ile zarabia model w USA, Ile zarabia model na wybiegu, Ile zarabia model męski, Na czym polega praca w modelingu, Ile zarabia modelką w Paryżu, Casting do modelingu, Zdjęcia do portfolio modela, Maxmodels portfolio, Początkujące fotomodelki, Agencja fotomodelek, Agencje modelingowe, Fotograf portfolio, Fotomodelki Galeria, Sesja do portfolio Poznań, Fotomodelka (praca), Reklamowanie ubrań praca, Jak zostać modelką sieciówek, Fotomodelka casting, Jak zostać modelką bielizny, Praca , dla fotografa amatora, Agencja szuka fotografa, Praca dla fotografa Warszawa, Praca dla fotografa Kraków, Fotograf praca zdalna, Zlecenia dla fotografa, Praca dla fotografa śląsk, Wyszukiwarka fotomodelek, szukam pracy modelki , agencja modeli, agencja modelek , agencja modelingowa , agencje modelingowe , agencje fotomodelingowe , baza modelek , agencja modelingu , agencja modeli męskich , modelki agencja , agencja dla modeli , kasting , kastingi , Casting , Castingi , modeling agency , Модельное агентство , мадэльнае агенцтва , 模特经纪公司 , agence de mannequins , agentie de modele , modellik ajansı , модельне агентство #modelingagency #Модельноеагентство #мадэльнаеагенцтва #模特经纪公司 #agencedemannequins #agentiedemodele #modellikajansı #модельнеагентство

Close Zoom