The world of Fashion Blog

Praca modelki to pełna wyzwań i ciekawych projektów przygoda zawodowa. Wiele młodych osób marzy o takim sposobie zarabiania na życie i dąży do spełnienia swoich pragnień. Jak zostać modelką? Jakie wymagania należy spełnić, aby dostać się do agencji modelek? Zobacz, na czym polega ta praca.

Praca modelki – marzenie warte spełnienia?

Wielu młodym dziewczynom marzy się praca modelki. Sława, profesjonalne sesje zdjęciowe i współpraca ze znanymi projektantami kusi i przyciąga osoby, które chciałby spróbować swoich sił w modelingu. Również młodzi mężczyźni myślą o pracy w tym ciekawym zawodzie. Aspiracje dziewczynek w Polsce są różne i zmieniają się wraz z pokoleniami, jednak zawód modelki to wciąż częsta odpowiedź nastolatek na pytanie o to, kim chcą być, jak dorosną. Czy warto zostać modelką? Taka praca przynosi wiele korzyści, ale wymaga też poświeceń.


Jak wygląda życie modelki?

Praca jako modelka to nie tylko własne zdjęcia na pierwszych stronach gazet. Ten z pozoru łatwy i przyjemny zawód wymaga wielu poświęceń i dyscypliny. Udział w pokazach mody narzuca szereg koniecznych przygotowań. Profesjonalna modelka musi spełniać oczekiwania zarówno projektantów jak i fotografów. Zadbane włosy, odpowiedni wzrost, nieskazitelna cera i dobra kondycja fizyczna to najczęstsze wyznaczniki podczas wyboru odpowiedniej twarzy do kampanii lub pokazu.

Praca modelki – podróże

Aby dostać szansę na udział w pokazie, należy regularnie chodzić na castingi, prezentować swoją sylwetkę, uczestniczyć w przymiarkach i stale walczyć o kontrakty z projektantami mody, producentami biżuterii czy przedstawicielami branży beauty. Ponadto kariera modelki wiąże się z wieloma podróżami zagranicznymi. Tygodnie mody w Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku to bez wątpienia niezapomniane przygody, jednak oznaczają ciągłą zmianą miejsca pobytu i częste przeprowadzki. Wiele znanych modelek ze względu na ciągłe wyjazdy zrezygnowało z nauki i zdobywania wyższego wykształcenia na rzecz swojej kariery zawodowej.

Jak trzeba wyglądać, żeby zostać modelką?

W modelingu najważniejszym kryterium zatrudnienia jest wygląd i fotogeniczność kandydatów. Jak zostać modelką? Wymagania dotyczące warunków fizycznych i urody są dosyć surowe. Istotny jest wzrost i dziewczyny poniżej 175 cm mają mniejsze szanse na karierę w tym zawodzie. Kolejną ważną kwestią jest budowa ciała. Modelki powinny wyglądać zdrowo i być szczupłe. Odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna jest bardzo istotna w codziennym życiu modelek.


Praca jako modelka – typ urody

Typ urody modelek zależy od preferencji danego projektanta i rodzaju prezentowanej kolekcji. Kluczowy jest naturalny wygląd, brak wypełniaczy, doczepianych włosów i operacji plastycznych. Przyszła modelka powinna mieć zadbaną cerę, ładne uzębienie i symetryczną twarz. Szanse na karierę w modelingu mają również osoby z oryginalną urodą, których rysy twarzy są specyficzne i wyróżniają je spośród innych osób.

Jak mogę zostać modelką?

Spełniasz wszystkie wymienione wyżej wymagania i zastanawiasz się, jak można zostać modelką? Pierwszym etapem przygotowań powinno być stworzenie własnego portfolio. Należy zawrzeć tam następujące dane osobowe: imię, nazwisko, wiek, wzrost, wymiary, kolor oczu, rozmiar ubrań i butów oraz kolor włosów. Następnie należy dołączyć zdjęcia. Fotografie powinny być w dobrej jakości i przedstawiać twarz kandydatki (portret), całą sylwetkę z przodu, z boku i z tyłu. Jak przygotować się do takiej sesji? Należy być bez makijażu, pozować w stroju kąpielowym lub legginsach i koszulce, ubranie nie powinno zaburzać sylwetki kandydatki.

Jak zostać modelką? Portfolio

Z portfolio należy zgłosić się na casting do wybranej agencji lub odpowiedzieć na ogłoszenie projektanta, który szuka osób, które zaprezentują jego kolekcję. Jak zostać modelką i podpisać kontrakt z agencją? Na początku należy sprawdzić wiarygodność agencji, do której decydujemy się wysłać zgłoszenie. W Polsce największe agencje modelek oferują możliwość aplikowania poprzez swoją stronę internetową, gdzie krok po kroku tłumaczą, jak należy odpowiedzieć na ogłoszenie i jakie warunki należy spełnić.


W młodym wieku niejednokrotnie będziesz potrzebowała wsparcia rodziców, by osiągnąć swój cel – zarówno w ramach przygotowań do wykonywania przyszłego zawodu, jak i w ramach działań prawnych, które otworzą Ci drzwi do przyszłej kariery. Fakt ten również pomoże Ci zadbać o swoje bezpieczeństwo.


Praca w agencji modelek – bezpieczeństwo

Pamiętaj, aby nie wysyłać swoich zdjęć i danych osobowych w odpowiedzi na podejrzane ogłoszenia! Gdy spodobasz się danej agencji, to na pewno otrzymasz informację zwrotną z propozycją spotkania, profesjonalnej sesji zdjęciowej i podpisania kontraktu. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią, to wszelkie formalności będą uzgadniane w obecności twoich rodziców lub opiekunów prawnych.


Podjęcie współpracy z agencją modelek – jak wygląda?

Kiedy pozytywnie przejdziesz przez wstępną selekcję, to z agencją modelingową rozpoczynasz współprace niemal od razu, uczestnicząc w sesjach zdjęciowych czy pokazach mody. Zanim jednak do tego dojdzie, będziesz musiała uzupełnić krótką ankietę, która rozwieje wszelkie wątpliwości na temat Twojego dotychczasowego doświadczenia i bieżących możliwości.


Po tym czasie może mieć miejsce casting, w trakcie którego sprawdzone zostaną Twoje umiejętności praktyczne. To właśnie w tym miejscu agencja będzie chciała zapoznać się bliżej z Twoim portfolio – zawrzyj w nim zarówno zdjęcia portretowe, jak i ujmujące całą Twoją sylwetkę.


Tylko tyle i aż tyle potrzeba, by rozpocząć karierę w świecie modelingu, licząc na stały wzrost zainteresowania swoją osobą wśród agencji modelek i budowania swojej marki. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zawód ani łatwo przystępny (konkurencja może być przytłaczająca), ani, wbrew pozorom, prosty. Praca modelki wymagać będzie od niej mnóstwo samozaparcia, znajomości języków obcych, szereg kompetencji miękkich związanych z komunikatywnością i prezencją, a także sprawności fizycznej.

Jak zostać modelką „plus size”?

Świat mody zmienia się dynamicznie, dostosowując zasady „zostania modelką” do bieżących potrzeb rynkowych – zarówno z perspektywy konsumentów, jak i pracobiorców. Zasadniczo, kroki, które należy wykonać by zostać modelką „plus size”, nie różnią się od drogi, jaką przebyć musi standardowa modelka.


Jedynym problemem jaki napotkać może modelka „plus size”, będzie relatywnie spora konkurencja i znacznie mniejsza ilość agencji modelingowych, chętnych na podjęcie współpracy. Wynika to z faktu, że popyt na modelki „plus size” jest mniejszy niż w przypadku standardowych modelek.


Jak zostać modelem?

Jak nietrudno się domyślić, w sytuacji w której chcesz zostać modelem, Twoja droga do kariery przebiegać będzie w niemalże ten sam sposób. Choć przyjęło się, że to wzrost i atletyczna sylwetka stanowią główny wyznacznik idealnego modela, to osoby o nieco bardziej androgenicznej urodzie nie powinny obawiać się o swoją pozycję – potrzeby rynku są różne, wymagając od agencji dostosowania się do najrozmaitszych warunków.


Żeby zostać modelem, wystarczy zwyczajnie wybrać jedną agencję modeli (lub kilka) i złożyć swoją aplikację w sposób przez nią określony – zasadniczo nie będzie ona w żadnym stopniu odbiegać od norm modelek.

Jak wygląda kariera modelki?

Jeżeli chcesz zostać modelką, to na pewno wyobrażasz sobie rozliczne pokazy mody i szereg sesji zdjęciowych w których będziesz pozować. Niestety, rzecz może być dalece bardziej skomplikowana i nie mieć aż tak baśniowego kolorytu.


Abstrahując od dość dużej konkurencji na modowym rynku, która z całą pewnością utrudni Ci Twoje pierwsze kroki w branży (uszczuplając również początkowe zarobki), trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że modeling to ciężka praca, obciążająca nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Sesje zdjęciowe czy pokazy mody mogą być przeprowadzane w niekorzystnych dla modelki warunkach i trwać dłużej, niż 8 godzin dziennie.


Co więcej, modelka zarabia nie tylko na swoim wyglądzie. Musi ona posiadać szereg dodatkowych umiejętności, które ułatwią jej poruszanie się w branży. Chodzić będzie przede wszystkim o znajomość języków obcych (przede wszystkim angielskiego), jak również szereg kompetencji miękkich, takich, jak komunikatywność, odporność na stres i umiejętność pracy w grupie.

Ile zarabia modelka?

Zarobki modelki są uzależnione od jej pozycji w branży i renomy. Największe gwiazdy modelingu mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki i są rozchwytywane przez wiodące Domy Mody. Ile zarabia modelka? Na początku swojej kariery modelki są rozliczane na podstawie liczby wykonanych sesji i zrobionych pokazów.


Za profesjonalne zdjęcia publikowane w katalogach, można otrzymać wynagrodzenie w wysokości od 300 do 800 złotych brutto. Natomiast jednorazowy udział w pokazie mody  to około 400-500 złotych. Wysokości pensji modelki zależna jest od doświadczenia i rozpoznawalności danej modelki. Im więcej castingów uda ci się wygrać, tym więcej pieniędzy zarobisz.


W tej branży liczy się oryginalność i uparte dążenie do celu. Mimo że praca w modelingu wymaga wielu poświęceń i regularnego dbania o swój wygląd, to zapewnia niezapomniane przeżycia i umożliwia wielką karierę w świecie mody.Alicja Olszewska 
+48 537276239 – wyłącznie - WhatsApp 

 

www.trendy-island.com

https://twitter.com/island_trendy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093314450094

https://www.tiktok.com/@ttrendyisland?lang=pl-PL

https://www.instagram.com/ttrendyisland/

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

 

#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa, Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa , Ile zarabia fotomodelka w Polsce, Fotomodeling, Ile zarabia model w USA, Ile zarabia model na wybiegu, Ile zarabia model męski, Na czym polega praca w modelingu, Ile zarabia modelką w Paryżu, Casting do modelingu, Zdjęcia do portfolio modela, Maxmodels portfolio, Początkujące fotomodelki, Agencja fotomodelek, Agencje modelingowe, Fotograf portfolio, Fotomodelki Galeria, Sesja do portfolio Poznań, Fotomodelka (praca), Reklamowanie ubrań praca, Jak zostać modelką sieciówek, Fotomodelka casting, Jak zostać modelką bielizny, Praca dla fotografa amatora, Agencja szuka fotografa, Praca dla fotografa Warszawa, Praca dla fotografa Kraków, Fotograf praca zdalna, Zlecenia dla fotografa, Praca dla fotografa śląsk, Wyszukiwarka fotomodelek, szukam pracy modelki

Close Zoom