The world of Fashion Blog

Chcesz zostać modelką i zrobić wielką karierę? Wybierasz się na casting do agencji modelek? Zobacz, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Twoje zachowanie i wygląd to główne czynniki, które przesądzą o rezultacie castingu.


Zaplanuj sobie dzień


Nie odkładaj na ostatnią chwilę sprawdzenia trasy dojazdu do agencji modelek. Zawsze może się przecież okazać, że trafisz na ogromny korek lub inne utrudnienia na drodze i spóźnisz się na casting albo „wpadniesz” na niego zasapana i spocona. Chyba nie w takiej odsłonie chcesz się pokazać ludziom, którzy być może zechcieliby podpisać z Tobą umowę? Dobrze zaplanuj sobie dzień, w którym ma się odbyć casting, by dotrzeć na spotkanie przed czasem i móc się przygotować.


Odpowiednio się ubierz


Absolutnie nie staraj się robić wrażenia ekscentrycznym lub bardzo barwnym strojem, bo to niewiele da. Im prostszy będzie Twój ubiór, tym lepiej. Polecane są przede wszystkim jeansy rurki i klasyczny top lub zwykły T-shirt a do tego trampki i czarne szpilki na zmianę. Na casting zabierz ze sobą również bikini lub prosty kostium jednoczęściowy. Nie ma sensu zakładać biżuterii, bo tylko stracisz niepotrzebnie czas na jej zdejmowanie, a na castingu nikt nie będzie oceniał Twojego wyczucia stylu czy modowego gustu.


Makijaż i fryzura – czyli im mniej, tym lepiej


Wiele dziewczyn aspirujących do zawodu modelki popełnia jeden zasadniczy błąd – te dziewczyny przychodzą na casting w pełnym makijażu i starannie wymodelowanej fryzurze. Takie działanie nie ma sensu, bo do zdjęć castingowych i tak będziesz musiała zmyć makijaż i rozczesać włosy. Na castingu musisz wyglądać tak naturalnie, jak to tylko możliwe – nie nakładaj nawet podkładu. Weź ze sobą na casting gumkę i grzebień, a jeśli chcesz koniecznie wyjść z domu pomalowana, zabierz ze sobą także produkty do demakijażu, by usunąć kosmetyki przed wejściem na salę.


Dość kontrowersyjną sprawą są wszelkie modyfikacje takie jak sztuczne rzęsy czy makijaż permanentny. Te elementy nie stanowią części Twojej naturalnej urody, więc lepiej nie mieć ich na castingu. Oczywiście o ile rzęsy możesz zdjąć, o tyle makijażu permanentnego nie da się tak łatwo usunąć – konieczny jest specjalny zabieg, na który musisz się umówić dużo wcześniej. Pamiętaj, że agencja modelek może odrzucić kandydatury dziewczyn, które nie prezentują naturalnej urody – nie tylko tych z makijażem permanentnym, ale również z widocznymi wypełniaczami.


Zadbaj o ciało


Na castingu zaprezentujesz się jury w bikini, więc wcześniej bardzo starannie zadbaj o swoje ciało. Idź na pedicure i manicure (bez szpecących tipsów) oraz wykonaj peeling. Dzięki peelingowi Twoje ciało stanie się gładsze, a koloryt skóry będzie wyrównany. Pamiętaj też o starannej depilacji nóg, pach i pachwin. Po kąpieli posmaruj ciało balsamem, a pod pachami zastosuj antyperspirant. Uważaj tylko z perfumami – kilka kropli wystarczy, pół flakonu to zdecydowanie za dużo.


Zastanów się, o czym będziesz rozmawiać


Oprócz wypełnienia kwestionariusza zapewne będziesz musiała powiedzieć trochę o sobie, swoich zainteresowaniach, celach, marzeniach i… słabych stronach. Postaraj się dobrze przygotować do tej rozmowy. Bądź rzeczowa i pozytywnie nastawiona, ale nie sil się na żarty lub kreowanie wizerunku, który nie jest Twoim rzeczywistym wizerunkiem. Sztuczność to najgorsze, co może Ci się przytrafić. Staraj się być naturalna zarówno pod względem wyglądu, jak i zachowania, a przede wszystkim szczera. Nie koloryzuj i nie dodawaj sobie zasług – większość informacji można łatwo zweryfikować, a im bardziej będziesz się starać, by oszołomić ludzi z agencji, tym gorszy może mieć to efekt.


Odpowiednio pozuj do zdjęć


Po wypełnieniu ankiety i sprawdzeniu wymiarów ciała wykonywane są zdjęcia castingowe. Staraj się pozować do nich tak profesjonalnie, jak tylko potrafisz. Nie rób wymyślnych min, nie wyginaj się i nie mów w trakcie sesji. Przez cały czas patrz w obiektyw i staraj się być naturalna.

https://trendy-island.com/

https://twitter.com/island_trendy

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093314450094

https://www.tiktok.com/@ttrendyisland?lang=pl-PL

https://www.instagram.com/ttrendyisland/

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

https://www.youtube.com/@TrendyIslandd

 

#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa, Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa , Ile zarabia fotomodelka w Polsce, Fotomodeling, Ile zarabia model w USA, Ile zarabia model na wybiegu, Ile zarabia model męski, Na czym polega praca w modelingu, Ile zarabia modelką w Paryżu, Casting do modelingu, Zdjęcia do portfolio modela, Maxmodels portfolio, Początkujące fotomodelki, Agencja fotomodelek, Agencje modelingowe, Fotograf portfolio, Fotomodelki Galeria, Sesja do portfolio Poznań, Fotomodelka (praca), Reklamowanie ubrań praca, Jak zostać modelką sieciówek, Fotomodelka casting, Jak zostać modelką bielizny, Praca dla fotografa amatora, Agencja szuka fotografa, Praca dla fotografa Warszawa, Praca dla fotografa Kraków, Fotograf praca zdalna, Zlecenia dla fotografa, Praca dla fotografa śląsk, Wyszukiwarka fotomodelek, szukam pracy modelki


Close Zoom