The world of Fashion Blog

Wymagania stawiane przez agencje modelek to nie wszystko. Jeśli poważnie myślisz o karierze w tym zawodzie to musisz wiedzieć, że o sukcesie często decyduje osobowość. Charyzma, odporność na stres, zdyscyplinowanie, systematyczność, otwartość na innych i umiejętność gospodarowania czasem. Przygotowałyśmy dla ciebie krótki poradnik:


Po pierwsze uwierz w siebie - powinnaś być przekonana o swoich zaletach, ale także świadoma własnych wad. Jeśli zaakceptujesz siebie taką, jaką jesteś zyskasz przewagę nad konkurencją.

Znajdź odpowiednią agencję - powinna reprezentować modelki, które pracują na całym świecie. Dzięki temu będziesz mogła jeździć na kontrakty do Nowego Jorku, Mediolanu czy Londynu.

Jeśli już znajdziesz agencję, która cię interesuje, umów się na pierwsze spotkanie. Postaw na naturalny look, czyli zero makijażu, biały T-shirt i podkreślające sylwetkę jeansy. Nie musisz mieć ze sobą obcasów – w razie potrzeby agencja posiada zapasową parę szpilek. Pamiętaj: bądź sobą - zarówno w fotografii jak i na wybiegach panuje trend na naturalność.

Nie poddawaj się - czasami zanim kariera modelki rozkręci się na dobre, mogą minąć lata. Jako modelka wielokrotnie odniesiesz porażki i usłyszysz przykre komentarze na swój temat. To nie powinno cię to zniechęcać! Zawód modelki nie należy do najprostszych - musisz być cierpliwa i nie bać się ciężkiej pracy. Niestety, ten zawód wiąże się z samotnością, zwłaszcza na początku kariery.

Praca modelki to nie tylko prezentowanie się na wybiegach i przed obiektywem aparatu. Od modelki wymaga się także orientacji w bieżących trendach, znajomości świata mody i dobrego gustu. Czytaj gazety, oglądaj pokazy mody, ale przede wszystkim miej pokorę i słuchaj uważnie rad bardziej doświadczonych osób z branży. Nie musisz się zawsze z nimi zgadzać, ale staraj się wyciągać wnioski.

Zegarek powinien być twoim przyjacielem - na castingi przychodź punktualnie, inaczej nie będziesz traktowana poważnie. Wykonuj polecenia osób, z którymi współpracujesz i nie grymaś. Wielokrotnie będziesz musiała pracować po wiele godzin, w niewygodnych ciuchach i o późnych porach. Tylko od twojej organizacji zależy, jak to zniesiesz.

Bądź profesjonalna - opinia o tobie szybko się rozprzestrzeni, niezależnie czy będzie to opinia pozytywna czy negatywna. Jeśli będziesz nieuprzejma i nie będziesz respektować ram czasowych, ludzie nie będą chcieli z tobą współpracować.

Miej plan B - modeling to dosyć niestabilna praca. W trakcie jednego roku możesz bardzo dużo pracować i zarobić gigantyczne pieniądze, a w kolejnym twoja kariera może dobiec końca. Dlatego nie zaniedbuj edukacji! Jeśli agencja radzi ci rzucić szkołę, to powinna zapalić ci się czerwona lampka. Dzięki maturze w każdym momencie możesz zostawić modeling i pójść na studia.

https://trendy-island.com

+48 537276239 WhatsApp


#agencjamodelek #casting #pracamodelki #sesjezdjeciowe #modeling #najlepszeagencjemodelek #trendyisland #jakzostacmodelka #szukampracymodelki #pokazmody #agencjamodelingowa

Agencja modelek , Casting , Praca dla modelek , sesja zdjęciowa , Portfolio , Modeling , jak zostać modelką , szukam pracy modelki , Trendy Island , Trendy-Island , jak zostać modelką, Ile zarabia modelką , Jak zacząć pracę jako modelką , Ile zarabia początkująca modelką , Co trzeba zrobić żeby zostać modelką , pokaz mody , agencja modelingowa , sesja zdjęciowa 

Close Zoom